دسته‌بندی نشده, آشنایی با لوازم یدکی خودرو

اتوماتیک استارت

اتوماتیک استارت
اتوماتیک استارت
اتوماتیک استارت

اتوماتیک استارت چیست :

استارت خودرو از قطعات برقی خودرو است که در نزدیکی گیربکس خودرو قرار دارد و نقش مهمی در استارت زدن خودرو دارد

وظیفه ی اتوماتیک استارت چیست

برای روشن کردن و فعالیت اولیه موتور خودرو به قطعه ای نیاز است که بتواند نیروی اولیه روشن شدن موتور خودرو را فراهم کند. استارت خودرو این وظیفه را انجام می دهد. استارت، یک قطعه پیچیده برقی است که از قطعاتی مثل (آرمیچر، ذغال، دنده استارت، اتوماتیک استارت و…) تشکیل می شود. استارت با گرفتن فرمان از سوئیچ خودرو و گرفتن برق اولیه از باتری خودرو فعالیت می کند. جایگاه استارت نزدیک به گیربکس و دنده فلایویل خودرو است. وقتی که راننده اقدام به استارت زدن می کند، برقی که از باتری گرفته می شود، به سمت اتوماتیک استارت می رود.

اتوماتیک استارت دارای دو ورودی برق است. یک ورودی برق که از سمت سوئیچ خودرو فرستاده می شود که دارای جریان برق ضعیفی است و ورودی برق دیگری که مستقیم از باتری خودرو گرفته می شود. هنگامی که فرمان اولیه برای استارت فرستاده می شود، اتوماتیک‌استارت، برقی را که شدت گرفته است برای استارت زدن استفاده می کند. اتوماتیک‌استارت از اجزای اصلی استارت خودرو است که نقش مهمی در استارت خودرو دارد. خرابی این قطعه باعث عمل نکردن استارت خودرو برای روشن کردن موتور خودرو می شود.

هنگام تعویض اتوماتیک استارت، به سالم بودن باتری خودرو و بقیه اجزای استارت توجه کنید

معرفی اجزای تشکیل دهنده استارت وظایف آنها:

آرمیچر: وظیفه ی آرمیچر  القای  بارهای منفی در بالشتک ها است. آرمیچر در مرکز شفت دارای پره هایی است که سیم پیچ در داخل این هسته ها پیچیده می شود. دو سر سیم پیچ به کانکتور سر شفت وصل می شود.

دنده استارت: دنده استارت، نیروی مکانیکی را منتقل می کند. این قطعه روی شفت آرمیچر و بر روی مارپیچ شفت آرمیچر قرار می گیرد و در یک جهت خلاص و در جهت دیگرش درگیر می شود.

سیم پیچ: در هر استارت، چهار سیم پیچ قرار دارد. یک حلقه سیم پیچ دور هر یک از بالشتک ها پیچیده شده است. وظیفه سیم پیچ، ایجاد کردن نیروی مغناطیسی است.

زغال استارت: زغال استارت از جنس کربن و به شکل نرم می باشد. زغال استارت، جریان الکتریسیته را برای ایجاد شدن حوزه ی مغناطیسی می رساند.

اتوماتیک استارت: اتوماتیک استارت، جریان الکتریسته لازم را به سیم پیچ ها می رساند. این قطعه روی پوسته اصلی نصب می شود.

پوسته استارت: این قطعه، استوانه ای است که از جنس فولاد ساخته شده است. مقاوت پوسته استارت بسیار زیاد است.

بالشتک: چهار بالشتک درون پوسته استارت قرار دارد. میدان مغناطیسی اطراف بالشتک ها را احاطه کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید